MOST POPULAR STORIES
THIS WEEKOVERALL
¨
 
TEXT

ILEGÁLNÍ TĚŽBA UHLÍ, DHANBAD, INDIA 2013

ILEGÁLNÍ TĚŽBA UHLÍ, DHANBAD, INDIA 2013 Replica Handbags - ILLEGAL mining of coal, Dhanbad, INDIA 2013


„Černé peníze,“ říká mi indickou angličtinou náš řidič a průvodce po uhelných dolech v indickém Dhanbadu, zatímco ukazuje na zcela černé ženy i muže nakládající ručně uhlí na náklaďáky předělané ze starých autobusů. Místní Ind tím nemyslí, že peníze pocházejí z černého uhlí; myslí tím, že všichni kolem nás uhlí kradou. Ti jsou na tom ale ještě lépe. Mnozí zde na žhnoucím a mnohdy i hořícím uhlí i žijí. Vítejte v pekle na zemi.

 

UMÍRAJÍ NA AIDS, JAR

AIDS: VÍM TO ... UMÍRÁM!

Nikdo neví, kolik jich je. Prý jen tady, v oblasti Nkomazi, sto dvacet tisíc. Stále mladších a mladších dětí, kterým umřeli oba rodiče. Do dětských domovů se rozhodně nevejdou. Nezbývá jim než naposledy zamávat za úzkou dřevěnou rakví a žít dál. Nikdo jiný se o ně stejně nepostará.

 

 

TEROR V NORSKU, Oslo , Utoya 2011

TEROR V NORSKU, Oslo , Utoya 2011

Studené vlny moře omývají molo. Ostrov Utøya je odsud na dohled. Kasper, Jonas a Petter, tři malí norští kluci, sem přišli s tátou. Do vody nesměle hodili vzkaz v lahvi. „Odpočívejte v pokoji.“ Teď se ta námořní pošta, do níž kluci nacpali květy růží, pohupuje na hladině moře. Toho, které předminulý pátek na ostrově uvěznilo na 600 dětí s psychopatem – Andersem Behringem Breivikem.

 

VESNICKÝ SPORTOVNÍ ODDÍL, UJFEHERTO, MAĎARSKO, duben 2011

V maďarské vesnici Ujfehértó sportovní nadšenec Milály Csukrán vede malý sportovní oddíl, kam mohou každý den bezplatně přijít děti i mládež. Trénují hlavně box a vzpírání. Milály Csukrán je držitelem několika Guinness rekordů a ze svého skromného platu hradí veškeré náklady za provoz jeho skromného sportovního centra.

 

REVOLUCE V EGYPTĚ 2011

Dny hněvu, naděje i strachu

„Pokud dojdou až sem a najdou nás, budeme se bránit!“ chrlí překotně, ale přesto polohlasem Taufík. S těmi, kdo právě prohledávají domy v centru Káhiry a pátrají po demonstrantech, přitom vůbec není legrace.

 

PES JAKO VĚC

 

PES JAKO VĚC

 

Váránasí je pro hinduisty, podobně jako Mekka pro muslimy, nejposvátnějším místem planety.

Do Šivova města přijíždějí poutníci s vírou, že pokud se vykoupou ve vodách posvátné (a hodně špinavé) Gangy, tak je tento rituál zbaví všech hříchů.

 

PLANETA OPIC, Džajpur, Indie 2010

Planeta opic

To, že indická města jsou často nesmírně chaotická, bouřlivě se rozvíjející a pro Středoevropana někdy až nepochopitelná, je známo dávno. Existují pak ale v druhé nejlidnatější zemi světa i sídla, která jsou ještě o trošičku chaotičtější, bouřlivější a Cheap Rolex Replica nepochopitelnější. Jedním z nich je slavný Džajpur. A aby toho nebylo málo, nad tímto indickým lidským mraveništěm se ještě vznášejí opice. Hodně opic.

 

KUBA, HAVANA říjen 2010

Perestrojka á la Kuba

 

Po víc než padesáti letech od revoluce se režim na Kubě dopracoval k perestrojce. Kavárny už mohou mít víc židlí než dvanáct. A dýchaviční, prošedivělí Evropané mohou na lavičkách parků v Havaně své kubánské holky, které mají často jen na jednu noc, obdarovat mobilem. Holky, ty šťastnější, pak už nemusejí telefonovat z pouliční budky, co je něco jako ucho přilepené na policejní stanici.

 

TRAGICKÉ ZÁPLAVY V PÁKISTÁNU 2010

Sorry, je to Pákistán

 

Když se do domu Šakila Adila začalo valit bahno, vylezl se svou rodinou na střechu. Zůstali tam čtyři dny. Pili jen dešťovou vodu. Na rozdíl od těch, co skončili ve větvích stromů a mohli se živit listím, oni hladověli. Když voda klesla po krk, vydal se otec rodiny dolů. Postupně pak své děti přenosil na nejbližší kopec. Fotograf Refl exu Jan Šibík rodinu zastihl v severo pákistánské vesnici Čóki Darab ve chvíli, kdy během poledního žáru odpočívala.

 

BOJE V BANGKOKU, Thajsko, 16 - 19. 5. 2010

Barikády v Bangkoku                           

Armádní transportéry ráno prorazily barikády, které chránily Yves Saint Laurent Downtown Replica Bags Balenciaga Replica Hobo Bags Replica Gucci Belt Bag Prada Replica Top Handle Bags Replica Hermes Medor Clutch Bags protivládní povstalce v Bangkoku. Při bojích zahynulo šest lidí včetně italského novináře. Vůdci demonstrantů se pak vzdali a vyzvali k ukončení protestů. Násilnosti se ale rozšířily do dalších částí Thajska. Vzplálo mnoho budov, nákupní centra, banky, burza.

 

65. VÝROČÍ KONCE VÁLKY, Moskva, Rusko 7 - 9. květen 2010

Ruský špalír
65. VÝROČÍ KONCE VÁLKY, Moskva, Rusko 7 - 9. květen 2010

 

Doprava odjela zelená armáda, zleva přij íždí oranžová, formace kropicích vozů. Střetly se tu na oslavu Rudé armády. Právě skončila dva roky pečlivě chystaná vojenská přehlídka na počest 65. VÝROČÍ KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY.

 

POLSKÝ SMUTEK II , Varšava, Krakov 16 - 18. 4. 2010

POLSKÝ SMUTEK II , Varšava, Krakov 16 - 18. 4. 2010

Polský prezident Lech Kaczyński usiloval o to, aby o masakru v Katyni jednou věděl celý svět. Což se mu nakonec podařilo až v troskách vládního Tupolevu Tu-154 nedaleko Smolenska. V očích mnoha Poláků tak jeho tragická smrt dostala vznešený smysl. A málo oblíbeného politika katapultovala mezi uctívané mučedníky.

 
1 I 2 I 3 I 4
 

WORKSHOP + NEWS

WORKSHOP DIGITÁL 2019
(DÁRKOVÝ POUKAZ)


10 hodinový workshop

Cena workshopu: 3100 Kč

Přihláška: sibik@volny.cz

WORKSHOP FOTÍME MOBILEM
2019 
(DÁRKOVÝ POUKAZ)

Sedmihodinový workshop

Cena 2 100 Kč

Přihláška:sibik@volny.cz

 

ZAHRANIČNÍ WORKSHOPY 2019:

 

7 - 12. 5. 2019 Istanbul


9 - 20. 10. 2019 Váranásí + Kalkata

 

02/2020 Karneval v Benátkách

 

INSTAGRAM PHOTONEW
Instagram
31.01.2013
27.01.2013
26.01.2013
\
BOOKS FOR SALE

JAN ŠIBÍK -  DESET LET

VČETNĚ ORIGINÁLNÍ, AUTOREM

PODEPSANÉ FOTOGRAFIE

O ROZMĚRU 24X33 CM

VÍCE INFO A OBJEDNÁVKA 

 http://bit.ly/2myWHEh

 VÍCE INFO A OBJEDNÁVKA 

 http://bit.ly/2myWHEh

 

Deset let, tak se jmenuje nová kniha Jana Šibíka. Jak název napovídá,designer replica handbags završuje desetiletou práci autora, jenž dlouhodobě formuje podobu české reportážní fotografie. Přírodní katastrofy, KLDR jako bizarní relikt komunismu, ale také arabské jaro, občanská válka na Ukrajině, a hlavně utečenecká vlna dosud nebývalých rozměrů, to jsou témata, jimž se Jan Šibík během uplynulé dekády věnoval. Ve svém celku se kniha stává svědectvím o proměně světa, k níž v tomto období došlo. Světa, v němž ideologie nesvobody a násilí hledají a nabývají novou tvář. V tom je zásadní myšlenkové poselství Šibíkových fotografií.


Text: Dan Hrubý

 

 
Garážová vrata I Svěží vítr I Majla.cz I Tanec Ostrava I Mareti I Betonové výrobky I Slovenské reality